Bir Avrupa Birliği (AB) ülkesinin vatandaşıysanız, herhangi bir AB ülkesinde yaşama ve çalışma hakkınız vardır. Bu hareket özgürlüğü ya da kişilerin serbest dolaşım hakkı olarak bilinir.

Ancak Almanya’da uzun süreli kalmak isteyen bir yabancıysanız, oturma izni almanız gerekecektir.

Alman oturma izni, bir yabancının Almanya’da yaşamasına izin veren bir belgedir. Farklı oturma izni türleri vardır ve her birinin kendi gereksinimleri vardır. Oturma izni alabilmek için, yabancının Alman hükümeti tarafından belirlenen şartları yerine getirmesi gerekir.

Yetkili makamlar, Almanya’da ikamet izni başvurusunu değerlendirirken, başvuranın Alman güvenliğine ve kamu düzenine olan duyarlılığını, Almanya ile bağlarını ve Almanya’da ikamet sürelerini değerlendirir. Yetkili makamlar ayrıca (eğer çalışıyorlarsa) kişinin mesleki durumunu, Almanca’daki akıcılığını ve Almanya’daki yasal ve sosyal düzene uygunluk derecesini de dikkate alır. Ayrıca, başvuru sahibine geçmişte Almanya’da bu alanda çalışma izni verilmemiş olmalıdır. Başvuru sahipleri ayrıca Almanya’da yabancılara verilen oturma izinlerinin süresi ile sınırlı değildir ve bu izinler uzatılabilir.

Boerberg Consulting KG sizlere güvenli ve hızlı oturum hizmetleri danışmanlığı sunar. Oturma izni sürecini sorunsuz bir şekilde neticelendirmek ve sahip olduğunuz bütün avantajlardan en iyi şekilde faydalanmak istiyorsanız siz de Boerberg Consulting KG Danışmanlık ile iletişime geçebilir, Almanya`da oturum izni alabilirsiniz.

Almanya Oturum İzni ve Yatırım Vizesi Danışmanlığı

“Almanya’da İş Kurmak ve Yaşamak İçin Uzman Destek”

Boerberg Consulting’in Almanya Oturum İzni ve Yatırım Vizesi Danışmanlığı hizmeti, girişimcilerin ve şirketlerin Almanya’da iş kurmaları ve personelleri için oturum işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlar. Nitelikli personel kapsamında sağlanan bu hizmet, Almanya’da iş ve yaşam kurmak isteyenler için kapsamlı rehberlik sunar.

Hizmetin Ana Özellikleri:

  • Girişimci Oturum İzni Danışmanlığı: Girişimciler için Almanya’da şirket kurma süreçlerine yönelik danışmanlık ve destek hizmetleri.
  • Yatırım Vizesi Başvuru Süreci: Yatırımcılar için Almanya’ya yatırım yapma ve yatırım vizesi elde etme süreçlerinde rehberlik.
  • Nitelikli Personel İçin Oturum İşlemleri: Şirketlerin nitelikli personelleri için Almanya oturum izni ve çalışma vizesi başvuru süreçlerine destek.
  • Uygulama ve Yönetmelik Bilgilendirmesi: Almanya’nın göçmenlik yasaları, yönetmelikleri ve uygulama süreçlerine dair güncel ve detaylı bilgilendirme.
  • Bütünsel Yaklaşım: İş kurma, oturum, yatırım ve çalışma vizesi süreçlerinde bütünsel bir yaklaşım ile çözüm odaklı hizmetler.

Boerberg Consulting ile Almanya’da iş ve yaşam kurmanın kapılarını aralayın; girişimcilik ve yatırım fırsatlarını değerlendirin.

Neden Boerberg?

Start-Up’ınız için çok yönlü hizmet

Boerberg Consulting KG Başlangıç paketinde Sözleşme ile başlayarak Ticaret dairesinden Vergi dairesine varıncaya baştan sona destek alırsınız.

Telefon Destek

Almanya çapında yerinde hizmet, uzun yıllara dayanan tecrübe, etkili iş networkü

Pazarlama

Şirket kurulumu & vergi konuları & oturum işlerini etkin şekilde sonuçlandırma, bankalarda doğrudan temsil, hesap açılışlarını sağlama

Çözüm Odaklı

Şeffaflık siciline kayıt (Transparenzregister), oturum vizesi ve oturum izni, mavi kart süreçlerinde tam destek, yerel yatırım bankaları nezdinde destek