Ürününüzü “Made in Germany” ibaresi ile global bir marka haline getirerek, kalite, dayanıklılık ve orijinallik ile özdeşleştirin.

Alman pazarı, büyüklüğü ve ekonomik istikrarı nedeniyle benzersizdir ve bu da onu yurt dışına açılmak isteyen şirketler için çekici bir pazar haline getirmektedir. Bununla birlikte, herhangi bir yeni pazara girerken, araştırmanızı yapmanız ve Alman pazarının benzersiz özelliklerini dikkate alan kapsamlı bir pazara giriş stratejisi geliştirmeniz önemlidir. Boerberg Consulting KG size Alman pazarına genel bir bakış kazanmanızı sağlar, şirketinizin Almanya’ya girerken dikkate alması gereken bazı önemli faktörleri ortaya çıkarır ve başarılı bir işi nasıl yürüteceğiniz konusunda size ipuçları sunar.

Alman pazarına girerken şu üç faktörü göz önünde bulundurmak önemlidir; sunulan ürün veya hizmetin türü, pazarda nasıl konumlanacağı ve dağıtımın nasıl gerçekleşeceği. Ayrıca işletmeler, sundukları ürün ve hizmetlerin tüketicilere hitap etmesini sağlamak için Almanya’nın kültürel normlarını ve tercihlerini dikkatli bir şekilde araştırmalıdır. Bu adımları atarak şirketler, bu önemli pazarda başarı şanslarını en üst düzeye çıkarabilirler.

Almanya pazarında başarılı olabilmek için sadece fuar katılımı yeterli değildir. Bu pazarda kalıcı başarı sağlayabilmek ve sadece yıkıcı fiyat rekabeti dışında kalabilmek için yapılması gerekenler şunlardır:

-Pazarda Almanca iletişim kurmak

-Ürün ve koleksiyonları alıcılara hızlı sunabilmek ve duyurabilmek için sosyal medya destekli bir show-room altyapısı ile hizmet vermek

-Müşteri ile kesintisiz birebir temas kurabilecek bir temsilci (şirketin kendi personeli olabileceği gibi temsilciliğini üstlenebilecek bir aracı ya da danışman) ile çalışmak gerekmektedir.

Boerberg Consulting KG ile çalışarak avantajlı çözümler üretmek elinizde.

Faaliyetlerini uluslararası alanda geliştirmek isteyen şirketler için fırsatlar yaratma konusunda engin deneyime sahibiz.

Neden Boerberg?

Start-Up’ınız için çok yönlü hizmet

Boerberg Consulting KG Başlangıç paketinde Sözleşme ile başlayarak Ticaret dairesinden Vergi dairesine varıncaya baştan sona destek alırsınız.

Telefon Destek

Almanya çapında yerinde hizmet, uzun yıllara dayanan tecrübe, etkili iş networkü

Pazarlama

Şirket kurulumu & vergi konuları & oturum işlerini etkin şekilde sonuçlandırma, bankalarda doğrudan temsil, hesap açılışlarını sağlama

Çözüm Odaklı

Şeffaflık siciline kayıt (Transparenzregister), oturum vizesi ve oturum izni, mavi kart süreçlerinde tam destek, yerel yatırım bankaları nezdinde destek