Dijital dönüşüm, iş dünyasında sıklıkla kullanılan bir terimdir. Dijital dönüşüm, işletmenizin çalışma şeklini değiştirmek için dijital teknolojilere uyum sağlama ve bunları kullanma sürecidir. Bu, süreçleri otomatikleştirmeyi, iletişimi ve işbirliğini geliştirmeyi veya yeni ürünler veya hizmetler oluşturmayı içerebilir.

Dijital dönüşüm, günümüzde şirketlerin karşı karşıya olduğu en önemli zorluklardan biridir. Şirketlerin dijital çağdaki en son trendlere ve değişikliklere ayak uydurmanın yollarını bulmaları gerekiyor. Bu, özellikle Almanya merkezli şirketler için de zor bir görevdir.

Almanya, güçlü ekonomisi ve imalat sektörü ile tanınır. Ancak ülke, dijital devrime ayak uydurmak için mücadele ediyor. Bunun birkaç nedeni var. Almanya’nın çok katı bir veri koruma yasası var ve bu da şirketlerin verileri kullanmasını ve paylaşmasını zorlaştırıyor. Ülke aynı zamanda çok merkezi bir hükümete sahip ve bu da ülkede değişimin özel sektörde bir anda uygulanmasını zorlaştırıyor.

Dijital dönüşüm, dijital çağa uyum sürecidir. Toplumun dijitalleşmesi, yaşama ve çalışma şeklimizi temelden değiştirdi. Rekabetçi kalabilmek için kuruluşlar, müşteriler, ortaklar ve çalışanlarla nasıl bağlantı kurduklarını geliştirmek için dijital teknolojileri ve süreçleri benimsemelidir. Başarılı bir dijital dönüşüm, bir kuruluşun daha çevik, verimli ve müşteri odaklı olmasını sağlar. Başarı için herkese uyan tek bir reçete olmasa da beş temel bileşen vardır: liderlik taahhüdü, müşteri odaklılık, süreç yeniliği, teknoloji temeli ve inovasyon kültürü.

Dijital dönüşüm, bir kuruluşun dijital teknolojilerden yararlanarak müşteriler ve çalışanlar için değer yaratma biçiminde temel bir değişikliktir. Dijital dönüşümün amacı, maliyetleri düşürürken müşteri katılımını artırmak ve üretkenliği artırmaktır. Bu hedefe ulaşmak, dönüşüm danışmanlığının benimsenmesini gerektirir.

Almanya`da Dijital Dönüşüm Danışmanlığı

Dijital dönüşüm danışmanlığı, işletmelerin dijital çağın taleplerini karşılamak için çalışma şekillerini değiştirmelerine yardımcı olan bir süreçtir. İş süreçlerinde, çalışanların çalışma biçiminde veya müşterilerin şirketle etkileşim biçiminde değişiklikler içerebilir.

Almanya, dijital dönüşüm danışmanlığı için önemli bir yuvadır. En iyi firmaların çoğu Almanya’da yerleşiktir ve ülke bu hizmetleri desteklemek için iyi gelişmiş bir altyapıya sahiptir. Buna ek olarak, Alman şirketleri dijital dönüşümün önemini anlamaya başlıyor ve buna yatırım yapmaya daha istekli.

Birçok işletme dijital dönüşüm konusunda yardım arıyor ve bu alanda danışmanlık hizmeti veren çok sayıda şirket var. Bir dijital dönüşüm danışmanı arıyorsanız, sektörünüzde deneyime sahip birini bulmanız önemlidir.

Dijital dönüşümün önemli bir konu olduğuna şüphe yoktur ve şirketler adeta bilinmedik sularda gezinmek için yardım arıyor. İşte burada dijital dönüşüm danışmanlığı devreye giriyor. Boerberg Consulting KG, şirketinizin mevcut durumunu değerlendirmeye, iyileştirme fırsatlarını belirlemenize ve bir eylem planı hazırlayarak gereken destekleri ve teşvikleri almanıza  yardımcı olur.

BOERBERG CONSULTANCY KG SİZE DİJİTAL DÖNÜŞÜM SÜRECİNİN ANAHTARLARINI SUNAR

Neden Boerberg?

Start-Up’ınız için çok yönlü hizmet

Boerberg Consulting KG Başlangıç paketinde Sözleşme ile başlayarak Ticaret dairesinden Vergi dairesine varıncaya baştan sona destek alırsınız.

Telefon Destek

Almanya çapında yerinde hizmet, uzun yıllara dayanan tecrübe, etkili iş networkü

Pazarlama

Şirket kurulumu & vergi konuları & oturum işlerini etkin şekilde sonuçlandırma, bankalarda doğrudan temsil, hesap açılışlarını sağlama

Çözüm Odaklı

Şeffaflık siciline kayıt (Transparenzregister), oturum vizesi ve oturum izni, mavi kart süreçlerinde tam destek, yerel yatırım bankaları nezdinde destek