Günümüz iş dünyasında kalite ve maliyet iyileştirme, her büyüklükteki şirket için en önemli iki önceliktir. Küçük işletmeler için bu hedeflere ulaşmak bazen ikisinden birini feda etmeden imkansız görünebilir. Bununla birlikte, süreç iyileştirme araç ve tekniklerinin kullanılmasıyla küçük işletmeler, aynı anda maliyetleri düşürürken ürün veya hizmetlerinin kalitesini iyileştirebilir.

Maliyet, bir işletmenin sattığı malı veya hizmeti elde etmek ve satışını gerçekleştirmek için katlandığı giderlerdir. Her maliyet bir harcama iken, her harcama maliyet demek değildir. Bu anlamda, maliyet süreçleri yönetimi stratejik kararlar olarak nitelendirilebilir.

Maliyet düşürme her zaman kalite iyileştirme ile ilişkilendirilmez, ancak gerçek ürün veya hizmetin teslim edilmesi söz konusu olduğunda, daha yüksek bir kalite seviyesi maliyetleri düşürür. Bunun nedeni, üründeki daha düşük seviyedeki kusurların müşteri hizmetlerine daha az çağrı, daha az onarım ihtiyacı ve müşterilerden daha az şikayet ile sonuçlanmasıdır. Bütün bunlar şirket için daha düşük maliyetlerle sonuçlanır.

Günümüzde işletmelerin varlıklarını sürdürebilmesi ve hedeflerini gerçekleştirebilmesi için satışlarını arttırmalarının yanı sıra maliyetlerini de etkin bir şekilde kontrol altında tutması gerekmektedir.

Maliyet azaltma, firmaların stratejik iş planı ile bütçe arasındaki bağlantıyı güçlendirmeyi ve harcamaların önceliklendirilmesi sürecine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Alman pazarı, yüksek kalitesi ve katı güvenlik standartları ile tanınır. Ülkenin en çok ihraç edilen ürünleri otomobiller, makineler ve kimyasal ürünlerdir. Almanya, pazardaki kalite lideri konumunu sürdürmek için maliyet iyileştirmeye odaklanmak zorunda kaldı.

Alman İmalat endüstrisi, yüksek kaliteli ürünler üretmesiyle tanınan küresel bir güç merkezidir. Bununla birlikte, bu kalitenin genellikle bir bedeli vardır – Alman ürünleri genellikle rakiplerinden daha pahalıdır. Almanya’daki üreticiler, rekabet gücünü korumak ve yüksek kaliteli ürünler sunmaya devam etmek için maliyetlerini düşük tutarken ürünlerinin kalitesini iyileştirmelidir. Bu, yalın üretim ilkelerinin benimsenmesi ve en son üretim teknolojilerinin kullanılmasıyla yapılabilir.

Almanya pazarında, son yıllarda kalite ve maliyet iyileştirmeye güçlü bir şekilde odaklanılmıştır. Bu, ülkenin rekabet gücünü artırmaya çalışan hem hükümet hem de özel şirketler tarafından yönlendirildi.

Özel şirketler verimliliği artırmaya ve maliyetleri düşürmeye odaklanıyorlar. Bu, artan rekabet gücü ve artan ihracat dahil olmak üzere Alman pazarında bir dizi iyileştirmeye yol açmıştır.

Maliyet Azaltma Hizmetleri konusunda güvenilir danışmanlık Boerberg Consultancy KG

Doğru Süreç Doğru Sonuçlar Verir

Neden Boerberg?

Start-Up’ınız için çok yönlü hizmet

Boerberg Consulting KG Başlangıç paketinde Sözleşme ile başlayarak Ticaret dairesinden Vergi dairesine varıncaya baştan sona destek alırsınız.

Telefon Destek

Almanya çapında yerinde hizmet, uzun yıllara dayanan tecrübe, etkili iş networkü

Pazarlama

Şirket kurulumu & vergi konuları & oturum işlerini etkin şekilde sonuçlandırma, bankalarda doğrudan temsil, hesap açılışlarını sağlama

Çözüm Odaklı

Şeffaflık siciline kayıt (Transparenzregister), oturum vizesi ve oturum izni, mavi kart süreçlerinde tam destek, yerel yatırım bankaları nezdinde destek