Almanya pasaportu dünya haritası üzerinde, ticari vize başvuru süreci için görsel.

Almanya, global ekonominin can damarlarından biri olarak, Türk yatırımcılar ve iş dünyası profesyonelleri için cazip fırsatlar sunmakta ve ticari vizeler ve ticari oturum izni vermektedir.

 

Gökhan Okurer
Gökhan OkurerStart Up Danışmanı - Boerberg Consulting
9 yılı aşan süredir , Almanya’da şirket kurmak isteyen girişimcilere yol gösterici oluyor ve onların başarıya ulaşmaları için gerekli profesyonel danışmanlık hizmetini sağlıyorum. Sizlerle tanışmak ve şirketinizin kuruluş aşamasında yardımcı olmaktan mutluluk duyarım

Almanya yatırımcı vizesi

Almanya, yabancı yatırımcılara ve girişimcilere yönelik özel vize türleri de sunmaktadır. Bunlar arasında, belirli bir sermaye yatırımı karşılığında daha uzun süreli ikamet izni veren Almanya yatırımcı vizesi yer alır. Bu vize, Türk yatırımcıların Almanya’da şirket kurma faaliyetlerini ve işletmelerini yerinde yönetmelerini kolaylaştırır, aynı zamanda Alman ekonomisine katkıda bulunmalarını teşvik eder.

İnternetteki en kapsamlı Almanya’da Şirket Kurmak: İnternetteki En Kapsamlı Rehber isimli yazımızı okuyarak şirket kurmaya dair her adımı detaylıca öğrenebilirsiniz.

Almanya ticari vize kaç günde çıkar?

Alman pazarına giriş yapmak isteyen Türk vatandaşları için Almanya ticari vize başvurusu yapmak, bu sürecin temel bir parçasıdır. Ticari vize, belirli bir süre için Almanya’da iş görüşmeleri, pazar araştırması, ortaklık kurma ve Almanya’da yatırım fırsatlarını değerlendirme gibi ticari faaliyetlerde bulunma imkanı sağlar. Bu vize türü, genellikle 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretler için verilir ve Almanya’da kalıcı bir işletme kurma veya uzun süreli ikamet hakkı tanımaz.

Almanya ticari vize işlemlerinin tamamlanması genellikle ortalama 10 ile 15 gün arasında sürebilir. Ancak vizenin çıkması bazı faktörlere bağlı olarak değişir. Süreç, başvurunun yapıldığı konsolosluk veya elçiliğin iş yüküne, Almanya ticari vize evraklarının eksiksiz ve doğru sunulmasına ve diğer özel durumlara göre değişiklik gösterebilir.

Boerberg Consulting olarak, Almanya’da ticari faaliyetlerde bulunmayı hedefleyen Türk iş insanlarına, ticari vize edinme sürecinden başlayarak, Almanya’da yatırım yapma ve şirket kurma süreçlerinde profesyonel danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Sizinle her adımda birlikte olmak isteriz. Bizimle iletişime geçmek ister misiniz?

Neden Boerberg?

Start-Up’ınız için çok yönlü hizmet

Boerberg Consulting KG Başlangıç paketinde Sözleşme ile başlayarak Ticaret dairesinden Vergi dairesine varıncaya baştan sona destek alırsınız.

Telefon Destek

Almanya çapında yerinde hizmet, uzun yıllara dayanan tecrübe, etkili iş networkü

Pazarlama

Şirket kurulumu & vergi konuları & oturum işlerini etkin şekilde sonuçlandırma, bankalarda doğrudan temsil, hesap açılışlarını sağlama

Çözüm Odaklı

Şeffaflık siciline kayıt (Transparenzregister), oturum vizesi ve oturum izni, mavi kart süreçlerinde tam destek, yerel yatırım bankaları nezdinde destek